Top Aktuality

Ilustračný obrázok

04.12.2020 PRELOŽENIE Tatranského pohára FIS SC na termín 29-30.12.2020

Po dnešnom zasadnutí OV Tatranského pohára v behu na lyžiach Vás môžeme informovať, že organizácia 48 ročníka sa presúva! Podujatia medzinárodných pretekov kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup-u sa predstavia na Štrbskom plese v nových plánovaných termínoch 29-30.12.2020.

Ilustračný obrázok

04.12.2020 Špinavá hra ZSL, SLA poslala list prezidentovi SOŠV

Poprad

Ilustračný obrázok

04.12.2020 Špinavá hra ZSL pokračuje, nenechajte sa nachytať!

Poprad

Ilustračný obrázok

03.12.2020 Prvé obete aktivity „záchranárov lyží“ ZSL a štátneho tajomníka MŠVVaŠ

Poprad

02.12.2020 List štátneho tajomníka MŠVVaŠ Ivana Husára zaslaný do FIS 1.12.2020

Ilustračný obrázok

02.12.2020 SLA obeťou precedensu spôsobeného štátnym tajomníkom MŠVVaŠ

Ilustračný obrázok

02.12.2020 Stanovisko predsedu úseku snowboardingu k aktuálnej situácii pre TASR

"Sme rozčarovaní, sklamaní a smutní z tohto rozhodnutia. Veci v snoubordingu boli zo strany SLA nasmerované dobre, máme veľa mladých talentov, s ktorými pracujeme a ktorí sa javia, že by v budúcnosti mohli robiť dobré výsledky. Obávam sa, aby jeden úsek neovládol celú SLA, ako tomu bolo v minulosti. Nerozumiem tomuto kroku, podľa mňa to nie je logické rozhodnutie. Ide sa rušiť celá SLA, v ktorej je zastrešených sedem športov. Na Slovensku je možné všetko, aj keď pravda je niekde inde. Nemôžeme však byť ovládaní jedným športom. Nepáči sa mi to a nemám z toho vôbec dobrý pocit."

Ilustračný obrázok

02.12.2020 Sekretariát SLA je z technických príčin zatvorený.

Ilustračný obrázok

02.12.2020 Stanovisko predsedu BÚ SLA k aktuálnej situácii pre TASR

Michal Malák, predseda bežeckého úseku SLA: "Na sústredení v Davose nemáme momentálne veľa informácií, ani nikto s nami túto vec nekonzultoval. Nie je mi však jasné, na základe čoho by mali SLA odobrať štatút, keďže sa nezistili žiadne porušenia pravidiel a všetky kontroly i trestné oznámenia dopadli v prospech SLA. Máme tu právny štát a Zákon o športe a odoberať štatút na základe toho, že niekto sa rozhodne odísť z SLA, sa mi zdá zvláštne. Je otázne, či štatút národného športového zväzu bude odobratý zákonne. Vnímam to ako veľmi nešťastné riešenie, s nami ako zástupcami bežeckého lyžovania to nikto neriešil a neviem, či vôbec niekto aj počúva iné športy ako iba zjazdové lyžovanie. Z môjho pohľadu je to boj o moc. O takýchto veciach musí rozhodovať konferencia SLA a niektorí asi nerešpektujú jej výsledky. Niekto tu chce šmahom ruky zrušiť prácu, ktorá sa tu niekoľko rokov postupne tvorila a posúvala lyžovanie dopredu. Zjavne sa to niektorým jednotlivcom nepáči a robia obštrukcie a toto vidím ako obštrukciu v snahe zlikvidovať SLA a dostať moc od iných rúk. My ako bežecký úsek stojíme za vedením SLA. Vnímali sme rozpory vždy iba v rámci úseku alpských lyžiarov. Zjazdári chcú zmenu a asi sami rozhodovať o všetkom, preto by možno bolo ideálne riešenie pre všetkých, keby dostali šancu vytvoriť si samostatný zväz. Pretože likvidovať SLA a brať jej štatút národného športového zväzu bez nejakého prešľapu alebo pochybenia, je v právnom a demokratickom štáte dosť netradičné. Zdá sa mi divné, že niekto chce rozhodnúť o nás bez nás. Som z týchto informácií rozčarovaný."

Ilustračný obrázok

01.12.2020 Jana Palovičová a jej skupinka organizuje chaos v radoch lyžiarov a SLA

Poprad

 záznamy 1 - 10 z 1362    nasledujúce   posledný »

01.07.2014 Skokanský areál Žlté piesky dnes nečakane navštívil športový riaditeľ skokov na lyžiach a severskej kombinácie Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS pán Walter Hofer.

Na mostíkoch Waltera Hofera sprevádzal predseda skokanského úseku Ján Tánczos a stalo sa tak v rámci jeho inšpekčnej návštevy na Slovensku. Walter Hofer ocenil  iniciatívu areál kompletne dobudovať a prislúbil pomoc pri organizovaní ďalších ročníkov detských skokanských kempov, keďže ten tohtoročný mal veľmi dobrú odozvu.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk