Top Aktuality

Ilustračný obrázok

03.12.2021 Tatranský pohár sa neuskutoční v plánovanom termíne

Vážení športoví priatelia, organizačný výbor Tatranského pohára v behu na lyžiach (FIS Slavic Cup) rozhodol, že preteky sa v termíne 18.-19. decembra 2021 neuskutočnia. Aj napriek vynaloženému úsiliu a dobrej predpovedi počasia v súčasnosti pre zvýšené riziko prenosu ochorenia COVID-19 a s tým súvisiace opatrenia nie je možné usporiadať medzinárodné preteky v behu na lyžiach. Hneď ako sa riziká znížia a platná legislatíva umožní organizáciu pretekov, budeme Vás informovať o náhradnom termíne. S pozdravom, ŠK Štrba

Ilustračný obrázok

01.12.2021 SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA Lucern 2021 ZRUŠENÁ

Z dôvodu pandemických opatrení OV SZU Lucerne 2021 a U-FISU oznámili zrušenie podujatia.

Ilustračný obrázok

27.11.2021 Cenek strieborný v úvodných pretekoch FIS v ITA, Procházková ôsma

Víkend v znamení vstupu do zimnej sezóny v behu na lyžiach potešil priaznivcov bežeckého lyžovania hlavne na pretekoch FIS v Santa Caterina Valfurva (ITA), kde sa v šprinte voľnou technikou prebojoval na pódium v juniorskej kategórii druhým miestom Jáchym Cenek. Posun oproti kvalifikácii zaznamenala aj Alena Procházková,ktorá vo vyraďovacích bojoch skončila na 8 priečke. Tesne za bránami kvalifikovania sa ostali Kristína Sivoková na 31 priečke a Denis Tilesch na 35 pozícii. V nedeľu sa predstavia naši reprezentanti vo vytrvalostných pretekoch.

25.11.2021 Live stream NŠC Team Slovakia

25.11.2021 Prihlasovanie na FIS preteky pre členov SLA

Podľa písomného vyjadrenia zo ZSL,členov SLA ZSL radi prihlásia na podujatia FIS (keďže získali túto právomoc od FIS a SOŠV, avšak za podmienky podpisu Čestného prehlásenia a FIS Athlete´s declaration, ktorým deklarujete súhlas a akceptáciu pravidiel FIS v plnom rozsahu (postačuje sken).Pre čestné prehlásenie prosím kontaktujte sekretariát SLA.

Ilustračný obrázok

22.11.2021 Informáckia pre našich členov a verejnosť

Poprad

Ilustračný obrázok

15.11.2021 Vzdelávanie TD FIS v behu na lyžiach sa uskutočnilo na Slovensku

Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

07.11.2021 Dnes sa 90 rokov dožíva legenda slovenského lyžovania Rudolf Čillík.

Ilustračný obrázok

05.11.2021 Pohybový rozvoj detí

 záznamy 1 - 10 z 1556    nasledujúce   posledný »

15.11.2021 Technickí delegáti FIS v behu na lyžiach sa opäť vzdelávali na Slovensku.

Medzinárodná lyžiarska asociácia FIS zorganizovala seminár technických delegátov pre beh na lyžiach, ktorý sa konal 12.-14. novembra 2021 v Hoteli Barónka v Bratislave. Seminár bol usporiadaný pre delegátov z regiónu východnej Európy a balkánu. Koordinátorom týchto regiónov je Petr Mach z Česka. Aj napriek prebiehajúcej pandémii COVID-19 sa vďaka spolupráci s lokálnym TD Petrom Ďurčom podarilo usporiadať seminár prezenčne, ostatné 4 semináre sa konali online. Okrem nášho regiónu sú delegáti rozdelení do ďalších štyroch: Amerika, krajiny ďalekého východu a oceánie, Škandinávia a západná Európa.

 

Seminára sa zúčastnilo spolu 17 technických delegátov FIS, kandidátov a účastníkov seminára zo 7 krajín – Ruska, Českej republiky, Slovinska, Poľska, Grécka, Iránu a Slovenska. Slovensko zastupovali dvaja technickí delegáti FIS Peter Ďurčo a Matúš Jančík. Trojdňový program otvoril Petr Mach s prednáškou o FIS bodoch a pravidlách s nimi súvisiacich. Zofia Kielpinska (POL) v dvoch prednáškach informovala o úlohách TD a JURY, o spolupráci TD s lokálnymi usporiadateľmi a o dôležitosti práce TD na pretekoch kontinentálnych pohárov. Do Bratislavy zo Slovinska pricestoval aj Uroš Ponikvar, nový predseda subkomisie FIS pre pravidlá. Uroš predstavil novinky v pravidlách lyžovania a odprezentoval informácie súvisiace s prípravou tratí a štadióna a prácou TD na pretekoch v rôznych disciplínach. Spolu s prítomnými delegátmi pomocou videozáznamov preberal rôzne zaznamenané prípady a porušenia pravidiel s ktorými sa počas posledného obdobia stretli delegáti alebo ktoré sa týkajú nových pravidiel. Na záver mal prednášku Michal Malák, ktorý prijal pozvanie na seminár a podelil sa s prítomnými o skúsenosti získané prácou riaditeľa pretekov na svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach v Banskej Bystrici a o dôležitých pravidlách pre preteky v behu na kolieskových lyžiach.

 

Dôležitou súčasťou seminárov technických delegátov je aj príjímací proces nových TD. Národné lyžiarske asociácie nominujú kandidátov, ktorí sa po absolvovaní prvého seminára zaradia do prijímacieho procesu, počas dvoch rokov musia absolvovať preteky ako národní technickí delegáti, preukázať svoje praktické a teoretické schopnosti pri práci na podujatiach a pri skúškach, ktoré absolvujú na nasledujúcom seminári. Tento rok sa do procesu zaradili dvaja kandidáti z Ruska a Iránu a skúšku úspešne absolvoval nový TD Nikolaos Anastasiadis z Grécka.

(autor M.J.)

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovakski.org