Top Aktuality

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Odštartovali MS v Oberstdorfe (GER)

Šprintom klasickou technikou odštartovali naši reprezentanti účasť na 42 Majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe. Alenu Procházkovú s číslom 43 od postupu do top 30 delili zhruba tri sekundy a obsadila 40 miesto. Barbora Klementová s číslom 60 finišovala na 59 mieste zo 112 štartujúcich. Naše pretekárky svojimi výsledkami si jemne vylepšili ich výkonnostné (papierové) nasadenie zo štartovej listiny. Najbližšie sa predstaví Ján Koristek na Skiathlone a v závere týždňa uvidíme ženský tímový šprint. Program ďalej pokračuje vytrvalostnými pretekmi s intervalovým štartom, kde na 10km voľnou technikou pobežia Procházková s Klementovou a na 15km voľnou technikou vybehne Koristek.

Ilustračný obrázok

26.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Minister MŠVVaŠ rozhodol a potvrdil, že zamestnanci, ktorí rozhodovali v konaní voči SLA, porušili zákon

Poprad

Ilustračný obrázok

26.02.2021 Legenda slovenského lyžovania Ladislav Harvan má 90 rokov

Ilustračný obrázok

25.02.2021 FIS výzva WE4SKI NORDOQ 26.2.-21.3.2021

Ilustračný obrázok

23.02.2021 Biela Stopa sa pobeží virtuálne

Vplyvom pandemických okolností sa organizačný výbor Bielej stopy 2021 rozhodol zorganizovať virtuálne preteky, kde si každý účastník tohto podujatia odbehne a odmeria zabehnutý čas prostredníctvom vlastných smart hodiniek alebo mobilného telefónu. Veríme ,že privítate aj takúto formu pretekov Bielej stopy.

Ilustračný obrázok

22.02.2021 Vydarený víkend SLP na Látkach

Úvodné preteky sezóny i SLP v behu na lyžiach sa podarilo odštartovať na Látkach. Výborné poveternostné i snehové podmienky dotvorili účastníkom počas víkendu krásne zážitky. V okolí bolo k dispozícií až 35km bežeckých tratí. Aktuálna pandemická situácia rozdeľuje aj pohľady klubov na samotnú účasť, či neúčasť na podujatiach. Samozrejme na prvom mieste je zdravie všetkých účastníkov a sezóna z pohľadu možnosti realizácie športovej prípravy nie je úplne fér.

Ilustračný obrázok

21.02.2021 Naši mladí alpskí lyžiari získlali deväť pódiových umiestnení na FIS Children CUP Serbia a BIH

Kopaonik, Serbia a Bjelašnica, Bosna i Hercegovina

Ilustračný obrázok

21.02.2021 Naši mladí alpskí lyžiari získlali deväť pódiových umiestnení na FIS Children CUP Serbia a BIH

Kopaonik, Serbia a Bjelašnica, Bosna i Hercegovina

Ilustračný obrázok

19.02.2021 Adam Žampa - životný úspech v obrovskom slalome mužov na MS v zjazdovom lyžovaní

Cortina d´Ampezzo, Taliansko

 záznamy 1 - 10 z 1431    nasledujúce   posledný »

17.02.2021 Uskutočnenie hromadného podujatia na Látkach a aktuálnu situáciu komunikuje OV s RÚVZ SR vo Zvolene, kde je nahlásené podujatie a pod ktoré spadá aj obec Látky. Do nedele 21.2. je okres Detva je v III. červenom stupni varovania, do IV. čierneho stupňa bude zaradený až od pondelka. RÚVZ na základe všetkých informácií o podujatí a prijatých organizačných opatreniach povoľuje organizáciu podujatia s dodržaním všetkých hygienických a bezpečnostných opatrení. Vzhľadom na avizovanú nižšiu účasť veteránskych kategórií JURY pred poradou vedúcich družstiev rozhodne o zmene programu na nedeľu a to o prípadnom začlenení veteránskych kategórií do seniorských, t.j. skrátenie mužov z 15 km na 10 km, žien z 10 km na 5km s ponechaním intervalového štartu. Propozície sú k dispozícii na stránke http://www.slovak-ski.sk/bezecke-lyzovanie/podujatia/detail$937.html Podujatie začína v piatok 19.2. o 15:00 oficiálnym tréningom a pre účasť na ktoromkoľvek súťažnom dni, je potrebné absolvovať antigénové alebo PCR testovanie od piatku rána. Každý účastník hromadného podujatia (športovec, tréner, rodič, člen RT, funkcionár, člen OV) sa MUSÍ otestovať doma pred odchodom na preteky ešte v piatok a preukázať sa pri príchode na podujatie negatívnym antigénovým alebo PCR testom! Platné budú iba testy realizované 19.2.a neskôr! K dispozícii je množstvo mobilných odberových miest s online registráciou na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php Využiť môžete aj mobilné odberové miesta v okolí Látok uvedené v propozíciách. V prípade prekonania choroby COVID-19, je potrebné organizátorom predložiť potvrdenie od lekára, nie staršie ako 3 mesiace. Pre prípadné cestné kontroly môžete predložiť tlačivo SLA - potvrdenie k účasti na podujatí, ktoré Vám po prihlásení na podujatie elektronicky zašle OV. UPOZORNENIE! V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov alebo rizík neodporúčame cestovať na podujatie. Počas podujatia MUSIA všetci účastníci dodržiavať nasledovné: Rúško (nosiť neustále vo všetkých priestranstvách, okrem pohybu na lyžiach) - Odstup (min. 2m.) - Ruky (dezinfekcia a nepodávanie). Zdravie je nadradené akýmkoľvek aktivitám. Organizátori robia maximum, aby podujatie bolo čo najbezpečnejšie a zároveň Vás prosíme, aby ste v prípade účasti rešpektovali všetky pokyny organizátorov.

© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk