Top Aktuality

19.02.2018 Tereza Jančová bodovala v Európskom pohári

Svoj prvý bod v slalome Európskeho pohára si pripísala Tereza Jančová na pretekoch v Bad Wiessee (GER), keď skončila na 30. mieste. Víťazkou sa stala Charlotta Saefvenberg (SWE). Ďalšia pretekárka LK Levoča, Klaudia Nemcová nedokončila 1.kolo. Držíme dievčatám palce k zisku ďalších bodov!

31.01.2018 EXPODOM vylepšil zázemie žiackych súťaží zjazdárov

Pre potreby merania a zobrazovania času na pretekoch žiakov sme dlho zvažovali možnosti prekrytia časomiery proti nepriazni počasia.

29.01.2018 Zimná univerziáda Slovenskej republiky 2018

5.2. sa otváracím ceremoniálom zaháji Slovenská zimná univerziáda. Medzi súťaže akademikov sa zaradila aj 16. Veľká cena Barbory. Jedná sa o preteky kategórie FIS UNI. Pretekári sa predstavia 10.2. v obrovskom slalome a 11.2. v slalome. Vítaní sú všetci pretekári, ktorí sú držiteľmi FIS kódu. V rámci súťaží Slovenskej zimnej univerziády budú samostatne vyhodnotení pretekári vysokoškoláci.

29.01.2018 V Davose (SUI) štartujú Majstrovstvá sveta juniorov v zjazdových disciplínach

V prvý súťažný deň 30.1. sa predstavia dievčatá Soňa Moravčíková, Tereza Jančová a Klaudia Nemcová v obrovskom slalome. V rovnaký deň absolvujú tréning zjazdu Henrich Katrenič a Matej Prieložný. Prvé preteky ich čakajú 1.2. Samuel Revúcky sa pridá k výprave na preteky Super G. Želáme našim pretekárom veľa štastia!

28.01.2018 Výsledky medzinárodných žiackych pretekov opäť v réžii slovenských pretekárov

Stupne víťazov na 56. medzinárodnýych žiackych pretekoch v Říčkach ovládli naši mladí pretekári. Slalomy v piatok 26.1. ovládli v Říčkach (CZE) slovenskí pretekári. Nikola Repaská (LK Levoča) oäť vyhrala kategóriu U14, rovnako ako Rober Ruffini  (LOPS Bratislava) medzi chlapcami. V kategórii U16 pokračuje vo svojej víťaznej šnúre Rebeka Jančová (LK Levoča), Václav Klein (LOPS Bratislava) skončil na 2. mieste, 3. miesto obsadil Alex Cuker (LO MŠK Kežmarok). V sobotných pretekoch obrovského slalomu vystúpili v kategórii U14 opäť na najvyšší stupeň Robert Ruffini a Nikola Repaská. Rovnako Rebeka Jančová v U16 nedala šancu súperkám. Na druhom mieste jej asistovala Silvia Strachanová (Ski Team Ždiar). Medzi chlapcami skončil na druhom mieste Miroslav Ilavský (ŠK Junior Ski Poprad).

28.01.2018 Andreas Žampa opäť bodoval v pretekoch Svetového pohára

V poslednom obrovskom slalome Svetového pohára pred olympijskými hrami bodoval Andreas Žampa na 26. mieste a pripísal si na svoje konto 5 bodov. Adam Žampa preteky nedokončil.

26.01.2018 Barbara Kantorová bodovala vo Svetovom pohári

Barbara Kantorová si dnes vyjazdila prvé body vo Svetovom pohári v tejto sezóne. Skončila na 28. mieste a pripísala si 3 body v hodnotení Svetohého pohára. V rakúskom Lenzerheide nastúpila na prvé preteky alpskej kombinácie, ktoré do Lenzerheide preložili zo švajčiarskeho St. Moritz. Zajtra sa spolu s Petro Vlhovou postaví na štart obrovského slalomu a v nedeľu sa k nim pridá aj Veronika Velez Zuzulová, čím naplnia slovenskú kvótu na preteky v slalome.

25.01.2018 Nominácie športovcov na ZOH 2018 v Pjongčangu sú potvrdené!

Úsek alpských disciplín dnes obdržal od SOV potvrdenie FIS o pridelení ďalších miest pre našich športovcov na ZOH 2018 v Pjongčangu v rámci prerozdelenia neobsadených kvót inými krajinami. Podarilo sa nám tak vybojovať dve miesta aj pre nominovaných náhradníkov! Spolu by malo Slovensko reprezentovať sedem alpských lyžiarov: ženy: Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová muži: Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat Nomináciu schválilo predsedníctvo SLA v stredu 24.1. Finálne zloženie výpravy na ZOH 2018 v Pjongčangu bude schvaľovať SOV na svojom Valnom zhromaždení v piatok 26.1.2018.

17.01.2018 Matej Falat dosiahol v Kórei kariérne maximum v slalome

Matej Falat sa zúčastnil minulý týžden na pretekoch Far East Cup kde dosiahol v slalomoch počas víkendu svoje kariérne maximum. V sobotu 15.1. sa umiestnil na 1. mieste s 10,41 FIS bodmi, v nedeľu ho predstihol iba španiel Del Campo, Matej skončil na 2. mieste so stratou 0,37 sek. (13,09 FIS bodov). Súčet FIS bodov by ho mohol v nasledujúcom rebríčku poradia slalomu zaradiť do prvej stovky pretekárov.

10.01.2018 Na Troch Kráľov ďalšie body zjazdárov vo Svetovom pohári

Andreas Žampa je druhým mužom, ktorý bodoval v pretekoch Svetového pohára. V obrovskom slalome v Adelboden skončil na 18. mieste so stratou 2,96 sek. na víťaza Marcela Hirschera. Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome v Krajnskej Gore na 9. mieste so stratou 1,51 sek. na tradičnú víťazku Michealu Shiffrin.

záznamy 1 - 10 z 264    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk