Top Aktuality

17.01.2018 Matej Falat dosiahol v Kórei kariérne maximum v slalome

Matej Falat sa zúčastnil minulý týžden na pretekoch Far East Cup kde dosiahol v slalomoch počas víkendu svoje kariérne maximum. V sobotu 15.1. sa umiestnil na 1. mieste s 10,41 FIS bodmi, v nedeľu ho predstihol iba španiel Del Campo, Matej skončil na 2. mieste so stratou 0,37 sek. (13,09 FIS bodov). Súčet FIS bodov by ho mohol v nasledujúcom rebríčku poradia slalomu zaradiť do prvej stovky pretekárov.

08.01.2018 2. ročník Bachledka Profituning Superbaby Cup 2018

Pozvánka na obľúbené verejné preteky v Bachledovej doline

05.01.2018 Petra aj Adam bodovali v slalomoch v Zagrebe

V tradicnych pretekoch SP Snow Queen Trophy v Zagrebe skončila Petra Vlhová na 4. mieste so stratou 2,24 sek. za viťazkou Michaelou Shiffrin. Medzi mužmi získal prvé slovenské body v SP v tejto sezóne Adam Žampa. So stratou 3,33 sek. skončil na 21. mieste a pripísal si prvých 10 bodov v hodnotení SP.

05.12.2017 Juniorky naďalej v Nórsku víťazne

Aj víkendové slalomy v Geilo boli pre naše juniorky úspešné. V sobotu obsadila v slalome FIS v nórskom Geilo Soňa Moravčíková druhé miesto, Tereza Jančová tretie miesto a do prvej desiatky sa dostala aj Klaudia Nemcová. V nedeľu opäť v konkurencii 100 pretekárov skončila Soňa Moravčíková na treťom mieste, Klaudia Nemcová jedenásta. Tereza Jančová nedokončila 2. kolo. Dievčatá pokračujú vo svojej šnúre po severských FIS pretekoch v Hemsedal (NOR) a koncom týždňa sa vrátia opäť do Geilo na obrovský slalom.

01.12.2017 Soňa Moravčíková 2x prvá v pretekoch FIS v Geilo (NOR)

Soňa Moravčíková (KLS Kryha Bratislava) obsadila v 2 obrovských slalomoch série pretekov FIS v nórskom Geilo dvakrát prvé miesto. V konkurencii 11O pretekárok zajazdila oba dni najlepšie časy a výrazne si zlepšila body a tým aj postavenie v rebríčku FIS v obrovskom slalome, kde by jej mala po prepočítaní bodov patriť priečka do 100. miesta na svete.

26.11.2017 Vlhová opäť na stupni víťazov vo Svetovom pohári

Petra Vlhová pokračuje vo výborných výsledkoch v pretekoch Svetového pohára. V sobotu 25.11. obsadila v obrovskom slalome 10. miesto. v nedeľu sa opäť postavila vedľa Mikaelly Shiffrin na stupeň víťazov, keď v slalome získala 2. miesto.

12.11.2017 Skvelé víťazstvo Petry Vlhovej v Levi

Petra Vlhová zvíťazila v prvom slalome novej sezóny Svetového pohára v Levi s odstupom desatiny sekundy pred druhou američankou Mikaelou Shiffrin a 1.35 sekundy pred treťou pretekárkou, švajčiarkou Wendy Holdener. Petra včerajsím víťazstvom nadviazala na výhru v poslednom slalome minulej sezóny v Aspene, kde zdolala Mikaelu s náskokom 24 stotín. Môžeme sa tešiť na ich súboje počas celej série pretekov Svetového pohára.  Po pretekoch vo Fínsku sa Petra najbližšie predstaví v slalome a obrovskom slalome v americkom Killingtone 25.-26.11.2017.

Ilustračný obrázok

02.08.2017 Prvé pokusy zimných lyžiarov na tráve

--- 5.7.2017 nás v GRASSKI CENTRE "AHOJ" navštívili zimní lyžiari zo SKI Academy Vrátna pod vedením trénerky p. Královej, ktorí v rámci sústredenia na vodnych lyžiach v Piešťanoch chceli vyskúšať tiež letné lyžovanie na tráve.

26.06.2017 Českí reprezentanti testovali na Slovensku

Na začiatku prípravného obdobia sa zúčastnili členovia úseku alpských disciplín českého lyžiarskeho zväzu na kondičných testoch v diagnostickom centre športu Magnet  Sport  Consulting v Poprade.

07.04.2017 Rýchlostný lyžiar Bekeš skončil v Andorre desiaty

Svetový pohár FIS Speedski World Cup 2017 odštartoval dnes a najrýchlejších lyžiarov sveta čakajú každý deň dve kolá v rovnakom čase o 10:00 hod a 11:00 hod.

záznamy 1 - 10 z 255    nasledujúce   posledný »
© Slovenská lyžiarska asociácia 2015, Karpatská 15, 058 01 Poprad, tel: +421 918 249 159, e-mail: info@slovak-ski.sk